Nasz obiekt leży w miejscowości Stryszawa, w dolinie potoku Stryszawka – dopływu Skawy. Ze względu na swój górzysty charakter, dużą powierzchnię lasów, tereny te posiadają naturalne bogactwa, doceniane przez odwiedzających nas turystów: czyste powietrze i woda, niepowtarzalne, górskie krajobrazy, różnorodność świata roślin i zwierząt.

Miejscowość położona jest w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego,
w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Gmina rozlokowana jest na terenie Beskidu Małego, Makowskiego (Średniego) i Żywieckiego, a jej granice wyznacza naturalny przebieg pasm górskich. Od południa gmina graniczy z gminą Zawoja, od zachodu z gminą Jeleśnia, Ślemień, od północy z gminą Andrychów i Zembrzyce, od wschodu z miastem Sucha Beskidzka oraz gminą Maków Podhalański.

Dzięki beskidzkiemu położeniu na terenie gminy, jak i miejscowości Stryszawa odnajdziemy wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych.


Beskid Żywiecki jest jedną z najpiękniejszych grup krajobrazowych i dlatego warto ją poznać. To drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce po Tatrach. M.in. do jego szczytów należą: Babia Góra – 1725 m n.p.m. Pilsko – 1557 m n.p.m. Polica – 1367 m.n.p.m. Jedno z pasm Beskidu Żywieckiego - Pasmo Jałowieckie z najwyższym szczytem gminy Jałowcem (1111 m.n.p.m.) przebiega przez południową część gminy.


Przez centralną część gminy ze wschodu na zachód przebiegają dwa masywy górskie należące do Beskidu Makowskiego: grupa Żurawicy i Pasmo Pewelskie (Czeretniki).

Najwyższe szczyty tego pasma to: Gachowizna (758 m n.p.m.) i Gron (687 m n.p.m.).

Na północnej części gminy rozpościera się Beskid Mały z masywem Leskowca (922 m n.p.m.) na czele.